Vychutnajte si intenzívnu chuť kávy aj doma, vďaka Moka konvičke

Moka konvička je skvelým riešením pokiaľ si chcete chutnú kávu vychutnať aj doma. Mnoho ľudí si kávu pripravuje výhradne len cez takúto konvičku, ktorá nesie aj názov kotyogo. Káva pripravená takýmto spôsobom obsahuje viac olejov a preto má silné telo. Vďaka príprave kávy cez moka konvičku si môžete vychutnať tú najintenzívnejšiu chuť kávy. Aj keď šetrí veľa miesta, v niektorých si dokážete pripraviť až 3 šálky chutnej kávy naraz.

Nepodceňujte tento dôležitý faktor Ako prvé pri príprave kávy v moka konvičke je potrebné kávu správne pomlieť. Stredne jemné mletie sa najviac odporúča pri tejto alternatívnej príprave kávy. Pomleté zrno musí byť hrubšie ako pri príprave espressa, pretože ak by bola hrúbka rovnaká, voda by nemala dostatočný tlak na to, aby sa dostala cez kávu, takže by sa len odparovala cez poistný ventil a káva, ktorú by ste dostali by bola… no, žiadna. Ak je zrno pomleté správne, pri dotyku by sme mali mať pocit, že držíte piesok. Stále je to teda relatívne jemné mletie kávy.

Ako funguje príprava kávy v moka konvičke?Vodu dáme zovrieť do rýchlovarnej kanvice, počas čakania navážime namletú kávu – na 100ml odporúčame približne 8g kávy. Je to len orientačné číslo, nebojte sa s ním hrať a objavovať nové chute. Zovretú vodu nalejeme do spodnej nádobky, tá je určená na vodu. Môžete ju nechať vrieť aj v spodnej časti konvičky, ak máte viac času. Prichystanú kávu nasypeme do sitka a mierne ju popritláčame s lyžičkou, tak aby sa dostala do roviny. Nasadíme lievikový filter, na ktorý položíme kávu v sitku. Už len nasadíme vrchnú časť konvičky a posadíme ju na sporák zapnutý na maximum. Otvorte horný poklop aby ste mali prehľad o tom, kedy prúd kávy začne prenikať do vrchnej časti. Počkajte kým pretečie tak polovica kávy do vrchnej časti konvičky a znížte teplotu sporáka na minimum. Keď začne vrieť aj káva v hornej časti konvičky odložte ju zo zdroja tepla. To je všetko, vaša káva je pripravená na podávanie!

Moka konvičky v dnešnej dobe slúžia aj ako nezvyčajný doplnok v kuchyniach. My sme do ich do našej ponuky zaradili tiež, takže u nás nájdete rôzne, Od retro kúskov až po konvičky s . Stačí prísť do našej pražiarne, alebo si ich jednoducho objednajte cez náš e-shop!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Ďalšie informácie