Prečo káva z lokálnych pražiarní chutí lepšie?

Káva patrí medzi najpopulárnejšie nápoje, ktoré ľudia pijú po celom svete každý deň. Je to perfektný spôsob, vďaka ktorému môžete začať rána doslova zbožňovať. Treba len nájsť kávu, ktorá bude pre vás ako ušitá na mieru. Je však dosť pravdepodobné, že takú kávu v našich supermarketoch nenájdete. Tie totižto vymenili kvalitu za kvantitu. Kde teda môžete vo vašom okolí nájsť kvalitnú kávu, s ktorou rána, ale aj celý deň bude mať zrazu úplne iný rozmer?

Lokálne pražiane kávy

Vyskúšali ste už kávu, ktorú ponúkajú lokálny pražiari vo vašom okolí? Ak nie, určite im dajte šancu. Káva spracovávaná v takýchto pražiarniach je vo väčšine prípadov omnoho kvalitnejšia, ako tá ktorú vám ponúkajú regále v obchodoch. Tá tam stojí už bohvie koľko dlho. V miestnych predajniach s kávou nájdete kávu, ktorá je čerstvo pražená a pražiari sa o svoju kvalitu neustále starajú. Čo to v praxi znamená? Káva, ktorú vám poskytnú v takýchto obchodíkoch sa praží pravidelne a na rôzne spôsoby. Z kávy zrazu môžete cítiť ovocie, oriešky, ale aj čokoládu. Pražená je na rôzne spôsoby, kde zakaždým vyniká iná chuť, kyslosť, alebo horkosť. V supermarkete najčastejšie nájdete tmavú, prepraženú a neskutočne horkú kávu.

Široký výber, náročnejšie rozhodovanie

Zatiaľ čo v bežnom obchode ste siahli pravdepodobne po instantnej káve v akcií, alebo po známej značke na L. V lokálnych pražiarniach kávy vždy nájdete niekoľko druhov káv. Pochádzajú z rôznych krajín Ameriky, Ázie alebo Afriky. Každá krajina je špecifická inou chuťou a arómou. Pražiari si sami vyberajú oblasti, z ktorých kávu dovážajú a vlastnoručne dohliadajú na to, aby bola káva pražená správne. S radosťou vám poradia a budú sa tu snažiť nájsť pre vás šálku kávy, ktorá vám rozžiari rána ako v detstve.

Ťažký výber? Stačí si privoňať

Čo je však najlepšie na čerstvo praženej káve? Jednoznačne vôňa a božská chuť. Máte dilemu pri rozhodovaní? Našim zákazníkom mnohokrát pomáha vybrať vôňa, ktorú je cítiť cez ventil na obale. Vždy je jedna silnejšia, jemnejšia alebo proste,.. príťažlivejšia. V našej predajni sa staráme vždy o to, aby sme odhadli chute našich zákazníkov a odporučili im voľbu, ktorá im s najväčšou pravdepodobnosťou vyhovie. To či vám káva sedí, zistíte však až po ochutnaní. Hlavne sa netreba báť objavovať nové chute, nie len klasické, supermarketové. 🙂 Čerstvú kávu si môžete nechať doručiť aj ku vám domov, ak takúto pražiareň nemáte nablízku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Ďalšie informácie