facebook-domain-verification=0hktdjq65f3qhvcyg7kqfzsvyspr95 <0hktdjq65f3qhvcyg7kqfzsvyspr95>
Vyhledat

#KÁVADOMA Toto si naozaj zamiluješ - ESPRESSO TONIC.

Aktualizace: 6. říj 2019

Ste kávový milovník, ale tieto letné dni si žiadajú niečo iné, svieže? Máme pre vás tip na skvelý nápoj, ktorý neznie síce extrémne lahodne, ale pokiaľ nemáte žiaden problém s tonicom, tak ho pravdepodobne budete milovať. A hádajte čo! Príprava je jednoduchá aj na doma a bude chutiť ako priamo z kaviarne od profesionálnych baristov.


Dve základné suroviny, ktoré budeme používať na prípravu tohto kávového nápoja sú jasné už z názvu. Espresso a tonic. Horko-sladká chuť toniku najlepšie vyznie za studena, takže ho odporúčame pred prípravou dostatočne vychladiť! A taktiež si pripravíme aj ľad.


Vychladené? Tak poďme nato!

Základ tohto nápoja je nasypať do nižšieho pohára niekoľko kociek ľadu. Pomaly ho zalejeme tonikom, približne do polovice. Dbajte na to aby bol poriadne vychladený, aby čo najlepšie vynikla jeho chuť. :) Ďalej si pripravíme dvojité espresso, ktoré pomaly lejeme na ľad. Ak chcete dosiahnuť predelený efekt, ale ešte neviete poriadne s takýmito vecami pracovať, odporúčame kávu pomaly liať cez lyžičku. Espresso sa tak udrží v hornej časti. Aaaaa..., môžete vychutnávať.

Prispôsobte si ho na svoju verziu

Mnoho ľudí tento nápoj preferuje piť v tejto čisto základnej verzií. Niektorí ho však ľúbia dochutiť troškou sirupu, najčastejšie pomarančovým, alebo dosladia medom. Hranice sa nekladú, skúšajte nové veci, nikdy neviete čo z toho vznikne! ;-)


Páčil sa vám náš článok? Pridajte si nás do vášho facebooku, alebo na váš instagram a dozvedajte sa o novinkách z našej pražiarne ako prvý!

96 zobrazení
  • Facebook
  • Instagram

LAKAVA - ručne pražená káva

Mierové námestie 33, 911 01 Trenčín

Ak chceš mať prehľad o novinkách v našej pražiarni, prihlás sa do nášho newsletteru. Občas ti niečo napíšeme, hodíme zľavičku. 

©2018 by LAKAVA