<0hktdjq65f3qhvcyg7kqfzsvyspr95> Je káva pre naše telo a zdravie dobrá?
Vyhledat

Je káva pre naše telo a zdravie dobrá?

Zamyslite sa teraz pár sekúnd, čo vám prvé napadne? Jasné! Káva nie je pre naše telo dobrá, lebo obsahuje kofeín. Ale kde je skutočne pravda? Asi vás prekvapí, to čo sa ďalej dočítate. Pretože káva je pre dospelých pomerne neškodná. Prečo pomerne sa dozviete nižšie. Ale teraz šokujúca správa!


Káva je pre naše zdravie DOBRÁ a takisto napomáha tomu aby sme

MOHLI ŽIŤ DLHŠIE.


Ako to, že je len pomerne dobrá?

Veľmi jednoducho. Predstavte si, že by ste celý život jedli len sladké. Priveľké množstvo by vám mohlo spôsobiť mnoho problémov. Rovnako je to aj s kávou, je tu optimálna hranica (400mg kofeínu/deň), ktorú by sme nemali prekračovať.


Kladné účinky v prípade pitia kávy,..

sa preukazujú najmä pri znižovaní rizika rakoviny prsníka, hrubého čreva, maternice aj prostaty. Pozitívny dopad ma aj na väčšinu kardiovaskulárnych ochorení, parkinsovú chorobu, pri cukrovke. Veľmi možné pozitívne účinky môžu nastať aj pri rakovine pečene, chronického ochorenia pečene, rakovine žalúdka, mŕtvice a Alzheimerovej choroby.


Protizápalové účinky kávy

Je to možné najmä kvôli fenolovým zlúčeninám, kofeínu, diterpénov, trifonelínoma melanoidínom. Vďaka čomu môže zabraňovať subklinickým zápalom a chronickým ochoreniam, ak ju pijete dlhodobejšie.


Na záver by sme len dodali to, že nie je káva, ako káva. Chystáme pre vás článok aj o tom, prečo je vhodné piť radšej zrnkovú kávu, ako instantnú.
Zdroj: FITCLAN

0 zobrazení
  • Facebook
  • Instagram

LAKAVA - ručne pražená káva

Mierové námestie 33, 911 01 Trenčín

Ak chceš mať prehľad o novinkách v našej pražiarni, prihlás sa do nášho newsletteru. Občas ti niečo napíšeme, hodíme zľavičku. 

©2018 by LAKAVA