Existuje zdravšia alternatíva pre prípravu kávy!

Mnoho ľudí si myslí, že káva je pre naše telo škodlivá. Túto tému sme rozoberali v tomto článku. Teraz sa však chceme venovať príprave kávy, ktorá je takzvanou alternatívnou metódou, ktorá môže mať viac foriem. Ide o prípravu cez takzvaný filter, ktorý obsahuje napríklad CHEMEX, HARIO, ale môžeme sem zaradiť aj KOTYOGO či FRENCH PRESS. Toto všetko sú názvy ,,prístrojov“, ktoré vám pomôžu z kávy vyťažiť to najlepšie.

Chemex, tá najjasnejšia podoba kávy
Chemex ste mnohí už mohli spozorovať v domácnostiach vašich priateľov, alebo na poličkách v kaviarniach. Príprava kávy cez túto zázračnú vecičku vám zaručí, že aj doma si môžete vychutnať najviac jasnú chuť výberovej kávy. Nehovoriac o tom, že je nádhernou dekoráciou do vašej domácnosti. Káva prechádza cez filter, ktorý je buď stály, alebo je potrebné dokupovať papierové filtre. Na našom ESHOPE nájdete Chemex s filtrom, ktorý vám stačí len prepláchnuť a môžete ho znovu používať! Nie je potrebný nákup jednorázových, papierových filtrov.

KOTYOGO alias Moka konvička
Moka konvička je jednoduchou formou prípravy v domácnostiach. Najskôr nalejeme vodu do spodnej časti tohto prístroja, v strede sa nachádza vyberateľná komora, ktorá je určená na kávu. Už len pripevníme vrch, do ktorého sa nám hotová káva prekvapká. Tento prístroj môže mať mnoho zaujímavých foriem, tradičné, retro či dizajnovo originálne kúsky, ktoré vám zapasujú parádne do vášho bytu aj ako jedinečná dekorácia.

French press, ktorý pozná každý a možno ho máte aj doma!
Oproti týmto prístrojom sa nachádza french press, ktorý má rovnaký princíp ako klasický čajník. Kávu nasypete do sklenenej nádoby, zalejete vodou, nechátze chvíľu odstáť. Potom zatlačíte a tadá, môžete podávať návšteve! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Ďalšie informácie