#KÁVADOMA Toto si naozaj zamiluješ – ESPRESSO TONIC

Ste kávový milovník, ale tieto letné dni si žiadajú niečo iné, svieže? Máme pre vás tip na skvelý nápoj, ktorý neznie síce extrémne lahodne, ale pokiaľ nemáte žiaden problém s tonicom, tak ho pravdepodobne budete milovať. A hádajte čo! Príprava je jednoduchá aj na doma a bude chutiť ako priamo z kaviarne od profesionálnych baristov.

Dve základné suroviny, ktoré budeme používať na prípravu tohto kávového nápoja sú jasné už z názvu. Espresso a tonic. Horko-sladká chuť toniku najlepšie vyznie za studena, takže ho odporúčame pred prípravou dostatočne vychladiť! A taktiež si pripravíme aj ľad.

Vychladené? Tak poďme nato!
Základ tohto nápoja je nasypať do nižšieho pohára niekoľko kociek ľadu. Pomaly ho zalejeme tonikom, približne do polovice. Dbajte na to aby bol poriadne vychladený, aby čo najlepšie vynikla jeho chuť. 🙂 Ďalej si pripravíme dvojité espresso, ktoré pomaly lejeme na ľad. Ak chcete dosiahnuť predelený efekt, ale ešte neviete poriadne s takýmito vecami pracovať, odporúčame kávu pomaly liať cez lyžičku. Espresso sa tak udrží v hornej časti. Aaaaa…, môžete vychutnávať.

Prispôsobte si ho na svoju verziu
Mnoho ľudí tento nápoj preferuje piť v tejto čisto základnej verzií. Niektorí ho však ľúbia dochutiť troškou sirupu, najčastejšie pomarančovým, alebo dosladia medom. Hranice sa nekladú, skúšajte nové veci, nikdy neviete čo z toho vznikne! 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Ďalšie informácie