Ako sa nepopáliť pri výbere kávy do kaviarne?

Začínajúce kaviarne čaká ťažké rozhodovanie o tom, ako si vybrať správnu kávu, ktorá bude vyhovovať aj jeho zákazníkom. Tento článok vám priblíži ako si vybrať kávu do kaviarne, ale aj ako nájsť správnu kávu ku vám domov.

Bod č. 1 – musíte vedieť kto ste.
Ujasnite si kto je cieľovou skupinou vo vašej kaviarni, sú to bežní ľudia, študenti, alebo naopak hipsteri či kávomilci? Ak dáte bežnej osobe kyslú kávu, asi sa ku vám viac nevráti. Bežný ľudia si radšej pochutia na štandardnom chutnom esresse, skôr horkejšom. Pokiaľ sa chcete zamerať naopak na milovníkov kávy, odporúčame vám vybrať si niečo stále, zaujímavé a výberovku na mlynček a filter. Od oho sa odvíja aj či chcete staviť na čerstvo praženú kávu z lokálnej pražiarne, ktorá chuti úplne inak, alebo na kávu, ktorá stojí v regáloch niekoľko mesiacov.

Bod č. 2 – stála zmes, alebo klasika na espresso.
Vyberte si kávu, ktorú budete podávať pre štandardné espresso, môže to byť napríklad zaujímavá zmes, alebo klasická Brazília. Nechajte si prispôsobiť ponuku od vašej pražiarne na mieru. U nás si môžete nastaviť vlastné praženie tak, aby káva vyhovovala vašim zákazníkom čo najviac.

Bod č. 3 – niečo lahodné na výberové espresso.
Toto je káva, ktorá bude určená pre milovníkov. Cháp, niečo lepšie, čo u teba v kaviarni nájdu, výnimočné, niečo čo len tak niekde nenájdu. To ti pomôže tvoju kaviareň odlíšiť od konkurencie. Tu väčšinou odporúčame zvoliť 100% Arabiku, ktorá je zaujímavá svojou chuťou, iným pražením, pôvod, odrodou. Zvoľte napríklad kávu od lokálnych farmárov z oblasti, ktorý je vám sympatická a máte radi jej výnimočnú chuť.

Bod č. 4 – nezabúdajte na chutný filter!
Stranu šudí milujúcich espresso sme už vyriešili, ale nesmieme zabudnúť aj na filter! Môžete sem dať vašu výberovku, ktorú máte aj na espresse, alebo môžete byť opäť o niečo originálnejší a zvoliť niečo,.. iné. Odlíšte chuť, voľte napríklad štavnaté, ovocné chute kávy, so svetlým pražením. Ktoré sú výborné aj pri príprave cold brew.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Ďalšie informácie